MSC :n paikka Helsinki Pride -kulkueessa on blokki 4:ssa, rekka Hallituskadun puolelta. MSC Finland, ToM of Finland Foundation ja Tom of Finland Seuran yhteistä kulkuetta johtaa yhdistyksen taloudenhoitaja ja keskellä lipunkantaja Mister Fetish Finland 2024 Santeri sekä Tom of Finland Foundationin Richard Villani. Takana seuraavat Suomen ToM seuran osallistujat. Heidän takanaan kannetaan perinteen mukaan MSC suurta lippua.

Kannattaa ottaa sää huomioon varautumalla riittävällä määrällä nestettä. Saavu Senaatintorille riittävän ajoissa ennen puoltapäivää. Lähdössä on silti hyvä varautua odottelemaan. Ks. kuvat, Helsinki Pride sivujen yleiset ohjeet tästä linkistä.

Kaivopuistossa kokoonnumme samalle paikalle kuin viime vuonna. Puistopiknikillä on vastaanottamassa puheenjohtaja ja varapuheenjohtaja. Varaa piknikille omat eväät ja juomat sekä piknikviltin tai muun istuma-alusen.